Projekto „Green Me5“ vienas iš partnerių Helsingborgo miestas nuotolinio susitikimo metu pristatė, kaip jie įgyvendina Žaliųjų miestų susitarimą ir, kokia jų patirtis rengiant pagrindinių rodiklių ataskaitą. Siekiamos šių rodiklių reikšmės miestams turėtų nurodyti aiškią kryptį, ką miestai turi pagerinti ir kokį tikslą pasiekti.
Žaliųjų miestų susitarimą pietų Švedijos miestas Helsinborgas pasirašė 2021 m. gruodį. Jis, kaip ir visos susitarimą pasirašiusios šalys, įsipareigojo parengti 15 privalomųjų rodiklių monitoringą, kurie bus naudojami įvertinti pasiektą pažangą penkiose srityse: švaraus oro, vandens, triukšmo mažinimo, žiedinės ekonomikos ir perdirbimo skatinimo, bioįvairovės apsaugos. Miestas taip pat savo nuožiūra įtraukė kelis tikslus, susijusius su vandens ir triukšmo mažinimu. Šiame rodiklių sąraše numatytos siektinos vertės iki 2026 metų ir 2030 m.
Helsinborgo atstovai pasidalino savo patirtimi, kaip sekėsi rengti ataskaitą. Anot pranešėjų, prie ataskaitos dirbo keturios miesto savivaldybės ir išorės kompanijų komandos: Aplinkos apsaugos, Urbanistikos skyriaus, Miesto tarybos, atliekų tvarkymo įmonės ir vandentvarkos įmonės. Tarp komandų ir kartu su sprendimų priėmėjais vyko glaudus bendradarbiavimas. Priemonės, pasiekti geresnių rodiklių, numatytos atsižvelgiant jau į rengiamus investicinius planus.
Vilnius taip pat yra pasirengęs rodiklių ataskaitą, kurią greitu laiku pristatys.
Išsamią informaciją apie Helsinborgo ataskaitos rengimą rasite čia. Helsingborg GCA baselinereport 2023