Nors lietus truputėlį gąsdino, vis dėlto neišgąsdino visų gyventojų ir jie atėjo į Žaliąją bendruomenės dieną Fabijoniškėse. Jos metu bendruomenė prie krepšinio aikštelės S. Nėries g. 29 pasodino 50 penkialapių vynvyčių ir 74 beržalapes lanksvas.
Vėliau talkininkų laukė karšti gėrimai ir užkandžiai ir įvairios pramogos visai šeimai. Talkos draugai JUDU ir Vilniaus atliekų sistemos administratorius (VASA) kvietė daugiau sužinoti apie atliekų rūšiavimą ir tvarų judėjimą mieste ir žaisti atliekų krepšinį. Norintys išbandė jėgas ant JUDU burbuliuojančio dviračio ir varžėsi stalo žaidime, kuriame reikėjo kuo greičiau pasiekti Gedimino pilį.
Apželdinta sporto aikštelė – maža dalis dalis pokyčių, kurie vyks S. Nėries gatvėje. Ši gatvė pasirinkta iš 3000 gatvių ir joje artimiausiu metu planuojamomis įvairiomis oro taršos mažinimo priemonėmis. Atkarpoje (nuo P. Žadeikos iki Gedvydžių g.) bus įrengiami triukšmo ir oro taršos sensoriai. Vėliau bus diegiamos triukšmo ir oro taršos mažinimo priemonės: suintensyvinami gatvės priežiūros darbai (dažniau valoma ir plaunama), gatvė tankiai apželdinama, taip pat laikinai įvedami įvairūs eismo ribojimai ar kitos priemonės.
Šventės metu gyventojai siūlė įvairias idėjas S. Nėries gatvei – pasodinti alyvų, obelų ir uogas vedančių krūmų, graikinių riešutų. Norėta atitraukti pasivaikščiojimo taką nuo važiuojamosios dalies, gyventojams trūksta infrastruktūros, pastatyti pasimatymų suoliukų, telefonų kroviklių, knygų dalijimosi namelį, taip pat įrengti bekelės bėgimo taką, nerūkymo zonas.
Gyventojai mano, jog efektyviausia priemonė šioje gatvėje kovojant su oro ir triukšmo tarša būtų želdinimo sprendimai.
Žaliosios Fabijoniškių dienoje buvo pristatyti ir studentų konkurso darbai. Kraštovaizdžio architektūros studentai turėjo parengti Salomėjos Nėries (atkarpos nuo P. Žadeikos g. iki Gedvydžių g.) gatvės apželdinimo koncepciją, atlikti teritorijos analizę, pateikti teritorijos apželdinimo planą ir projektuojamų želdinių (medžių, krūmų, žolinių augalų, lianų) rūšis, preliminarius kiekius, komponavimo būdus ir jų parinkimo motyvus, atliepti į „ID Vilnius“ parengtas rekomendacijas gatvės želdinimui, jei tinkama, pasiūlyti meninį objektą gatvėje. Idėja turėjo būti parengta pagal Naujojo Europos Bauhauso principus.
Oro taršos stebėsenos ir mažinimo veiklos S. Nėries gatvėje yra tarptautinio projekto „LIFE GreenMe5“ dalis. https://greenme5.vilnius.lt/